Izdelava spletnih strani, optimizacija

Se bliža konec Twitterja?

Dodano: Sreda, 27. Maj 2009

Sodeč po napovedih podjetja Wherecloud bo 24. junija 2009 skupno število sporočil (twittov) na Twitterju preseglo 2,147,483,647. To število predstavlja omejitev vrednosti spremenljivke tipa integer, ki se uporablja za identifikator posameznega sporočila na Twitterju in bi lahko povzročilo težave pri nekaterih odjemalcih.

Konec Twitterja?

Nekatere aplikacije, ki se povezujejo s storitvijo Twitter, ne znajo upravljati s tako velikimi vrednostmi in naj bi se zato sesule. Tako vsaj trdijo na spletni strani http://www.twitpocalypse.com/, kjer lahko spremljate približno oceno števila sporočil na Twitterju in datum prihajajoče “twitpokalipse”.

The Twitpocalypse is similar to the Y2K bug. Very soon the unique identifier associated to each tweet will exceed 2,147,483,6471

For some of your favorite third-party Twitter services not designed to handle such a case, the sequence will suddenly turn into negative numbers. At this point, they are very likely to malfunction or crash.

Mogoče se bo res zgodilo, da katera izmed slabo spisanih aplikacij ne bo delovala in bo potrebno namestiti popravke, ampak…

Smo res tako naivni in pozabljivi, da se ne spomnimo več apokaliptičnih napovedi ob prehodu na leto 2000 (takozvani Y2K bug)? Takrat so mediji (kot ponavadi) zgodbo napihnili in nas strašili z napovedmi o sesutju računalniških sistemov in propadu nekaterih IKT storitev zaradi težav z datumom. Seveda se ni zgodilo popolnoma nič.

Verjetno pri podjetju Wherecloud stavijo na popularnost storitve Twitter in nepoučenost medijev, da bi dobili brezplačno reklamo in vzbudili zanimanje javnosti za njihovo podjetje.

Napovedi o propadu sicer zelo uspešnih storitev so vedno vroča tema in uporabniki socialnih omrežij taka sporočila radi pošiljajo prijateljem. Tarča podobnih sporočil so bila že skoraj vsa socialna omrežja (Facebook, Myspace, Netlog, …). Verjetno se bo tudi ta napoved o propadu Twitterja kmalu razširila po spletu. Zato so avtorji novice na spletno stran http://www.twitpocalypse.com/ spretno “podtaknili” svoj logotip in povezavo na domačo stran podjetja.

Thinking outside the box, bi temu rekli inovativni marketingarji :)